Çalışma iznim çıktıktan sonra ikamet izni almam gerekli mi?

6458 sayılı Kanunun 27. maddesi gereği çalışma izni aynı zamanda ikamet izni yerine de geçmektedir. Bu itibarla eski uygulamada var olan 30 gün içerisinde ikamet tezkeresi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Çalışma izni alanlar oturma izni alacak mı?

Türkiye’de ev hizmetleir veya bir iş yerinde çalışma izni olanlar oturma izni başvuru yapamaz. Yani oturma iznine gerek yoktur. Oturma izni çalışma izni olanlara gerek yoktur. Türkiye’de çalışma izni alanlar tekrar Göç İdaresine giderek oturma ikamet almasına gerek yoktur. Daha fazla bilgi için YIMER 157 yi arayabilirsiniz.

Çalışma iznim çıktıktan sonra ikamet izni almam gerekli mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et
İletişim
WhatsApp
bitkiler hakkında bilgiler internet reklamı